Waterfall Corps

Koronowska Grupa ASG

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 23-01-2012 21:04

 catintheflat

Administrator

Skąd: Koronowo
Zarejestrowany: 08-03-2009
Posty: 202
Punktów :   

M16

Ze starego forum:

Tomek napisał:

M-16 A2 by TokyoMarui
O firmie się nie będę rozpisywał bo wiadomo: cena/jakość.
Ergonomika broni:
+Wąska broń, nie ma problemu z trzymaniem.
+Dobrze wywarzona, można strzelć jedną ręką(tylko po co?  )
+Celownik mechaniczny przeziernikowy jest fajną sprawą, nie trzeba się pertolić z nastawianiem. Zresztą na dystansach na których się strzelamy, celowanie i tak rzadko się udaje.
+Popularna broń. Oprócz kałacha najwięcej części można dostać do M-16tek więc apgrejdowanie mechaniki jest łatwe proste i przyjemne.

-Broń jest za długa. W gęstych krzaczorach często zawadzałem lufą o roślinność, pnie drzew itp.
-Dostęp do elementów wewnętrznych to dla mnie makabra. Otworzyłem tą broń dopiero dwa razy i już ułamałem element łączący. Tak więc czyszczenie odbywa się rzadko.
-"Pasująca" bateria jest 5mm za długa i kabelek zasilający się łamie przy zamykaniu pokrywki.

catintheflat napisał:

Swojego czasu miałem M4A1 firmy SRC(kopia Marui) i dodam swoje spostrzeżenia ogólne na temat replik serii M i konkretnego modelu. A więc tak:

-body jest nieco za szerokie w stosunku do ostrego odpowiednika,
-uszka łączące obie połówki to najsłabsza część całej repliki (mi na szczęście wytrzymały ale miałem metalowe wzmocnienia  ), może w oryginale to się sprawdza ale tam korpus jest ze stopu aluminium,
-efekt "chwiejnej lufy" to chyba najbardziej wkurzająca przypadłość wszystkich emek, prędzej czy później się ujawni i niestety niewiele można z tym zrobić (no chyba, że metal body + szyna łącząca przedni chwyt z górną częścią body, coś jak M4A1 S-system); w sumie to dlatego pozbyłem się mojego M4,
-dwuczęściowy hopek był niestety trochę nieszczelny co przekładało się na osiągi,
-z baterią w przednim chwycie broń trochę ciążyła na lufę lecz to kwestia przyzwyczajenia,
-był to jeden z pierwszych tanich aegów lecz produkowany na Tajwanie więc jego jakość była nie najgorsza tylko zębatki od GB lubiły się sypać.

Podsumowując jak każda replika także i ta miała swoje wady i zalety. Największą z zalet na pewno jest całkiem niezła ergonomia i uniwersalność tej broni. Także szyna montażowa pod chwytem transportowym to dodatkowy atut. No i oczywiście mnogość części i akcesoriów dostępnych na rynku to wszystko sprawia, że M4 jest tak popularne.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.strazgda.pun.pl www.mojagierkapl.pun.pl www.religijne.pun.pl www.anime-gift.pun.pl www.purplehandgang.pun.pl